|    Wakacje!
  • 20
  • lipca
  • 2019
  • |


Najlepsi uczniowie

  • Zuzanna Strzelczyk - śr. 5,67 - Vb
  • Michał Lech - VI
  • Jakub Strzelczyk - śr. 5,31 - IIIb oddz. gim.
  • Zuzanna Wieczorek - IVa
  • Natalia Masiak - Vb
  • Kinga Olczak - Vb
  • Wiktoria Sobkiewicz - Vb
  • Hanna Bernaciak - śr. 5,17 - VIII
  • Krzysztof Delega - Va
  • Julia Skiba - Va
  • Maja Słomska - Va
  • Aleksandra Plak - VI
  • Jakub Kołodziejczyk - VI
  • Julia Kozicka - Vb
  • Amelia Sobkiewicz - Vb
  • Hanna Majewska - VIIb
  • Tymoteusz Kuc - VI
  • Bartłomiej Ćwiek - Va
  • Maja Filipiak - IVa
  • Julian Kuc - IVb

Lektury dla klas I - III

Lektury klasy I:

Semestr I

  • Wanda Chotomska - GDY ZAMIERZASZ PRZEJŚĆ ULICĘ
  • Julian Tuwim - WARZYWA
  • Małgorzata Strzałkowska - LEŚNY KRASNOLUDEK
  • Władysław Bełza - KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA
  • Danuta Wawiłow - MARZENIE
  • Lucyna Krzemieniecka - JAK KRASNOLUDEK Z BORSUKIEM NA SPACER SIĘ WYBIERALI
  • Natalia Usenko - TELEGRAM DO ŚPIĄCEJ KRÓLEWNY
  • Rafał Witek - PIERWSZAKI Z KOSMOSU

Semestr II

  • Julian Tuwim - ABECADŁO
  • Maria Kownacka - PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK (fragmnety)
  • Hanna Łochocka - O WRÓBELKU ELEMELKU (fragmenty)
  •   Natalia Usenko - POTWÓR EKOLOGICZNY
  • Julian Tuwim - PTASIE RADIO
  • Joanna Papuzińska - NASZA MAMA CZARODZIEJKA (fragmenty)
  • Marcin Brykczyński - TATA
  • Jan Brzechwa - ŻABA
  • Janina Porazińska - PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA

Lektury klasy II:

Semestr I

  • Wiera Badalska - LEGENDA O BIAŁYM ORLE (tekst w podręczniku)
  •  
  •  Jan Brzechwa - NA STRAGANIE (tekst w podręczniku)
  •  
  •   Alina i Czesław Centkiewiczowie - ZACZAROWANA ZAGRODA
  • Waldemar Cichoń - CUKIERKU, TY ŁOBUZIE
  •  
  •  Wanda Chotomska - ALFABET (tekst w podręczniku)
  • Wanda Chotomska, Wacław Biska - PIES Z ULICY BAŁAMUTÓW (tekst w podręczniku)
  • Lucyna Krzemieniecka - JAK SIĘ KRASNAL Z SÓJKAMI ZA MORZE WYBIERAŁ (fragment w podręczniku)
  • Mira Lobe - BABCIA NA JABŁONI (fragment w podręczniku)
  • Danuta Parlak - KAPELUSZ PANI WRONY rozdział WYSTRASZEK
  • Grzegorz Kasdepke - DETEKTYW POZYTYWKA
  • Małgorzata Strzałkowska - KRÓL LUL I WARZYWA (tekst w podręczniku

Semestr II

  • Jan Brzechwa - NA WYSPACH BERGAMUTACH (tekst w podręczniku)
  • Jan Brzechwa - PRIMA APRILIS (tekst w podręczniku)
  • Jan Brzechwa - SOWA (tekst w podręczniku)
  • Jan Brzechwa - ŻUK (tekst w podręczniku)
  • Wanda Chotomska - DLACZEGO CIELE OGONEM MIELE (tekst w podręczniku)
  • Wanda Chotomska - DZIECI PANA ASTRONOMA (fragmenty)
  • Wanda Chotomska - LEGENDA O WARSIE I SAWIE (tekst w podręczniku)
  • Jan Grabowski - CZARNA OWIECZKA
  • Małgorzata Strzałkowska - PASTA Z JAJEK Z MUSZTARDĄ, PASTA Z TWAROŻKU I ŁUSKANYCH ZIAREN SŁONECZNIKA, WITAMINOWA BOMBA (teksty w podręczniku)
  • Justyna Bednarek - NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK (CZTERECH PRAWYCH I SZEŚCIU LEWYCH) rozdział pierwszy i rozdział o skarpetce drugiej

Lektury klasy III:

  • Marta Berowska - LEGENDA O ŚPIĄCYCH RYCERZACH W TATRACH
  • Maria Kownacka - KAJTKOWE PRZYGODY
  • Maria Kruger - KAROLCIA
  • Maria Konopnicka - JAK TO ZE LNEM BYŁO
  • Janina Porazińska - O DWUNASTU MIESIĄCACH
  • Marian Orłoń - PRZERWANY HEJNAŁ
  • Hans Christian Andersen tłum. Franciszek Mirandola - KRÓLOWA ŚNIEGU (fragment)
  • Hugh Lofting tłum. Wanda Kragen - DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA (fragment)
  • Franciszek Jankowski - BAJKA O KRÓLU RYB
  • Artur Oppman - SYRENA
  • Roman Pisarski - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ